Προμηθευόμαστε 4 καινούργια οχήματα που θα ενισχύσουν τις υπηρεσίες του Δήμου
Τετάρτη, 08 Μαΐου 2024
Άλλη μια πολύ θετική εξέλιξη για το δήμο μας!!
Υπεγράφησαν οι συμβάσεις με τις ανάδοχες εταιρείες για την προμήθεια 4 καινούριων οχημάτων που θα ενισχύσουν σημαντικά τις υπηρεσίες του δήμου μας.
Πρόκειται για την προμήθεια ενός (1) μικρού απορριμματοφόρου, ενός (1) ανατρεπόμενου φορτηγού με «παπαγαλάκι», ενός (1) αυτοκινούμενου αναρροφητικού σαρώθρου και ενός (1) αυτοκινούμενου πλυστικού οχήματος.
Η χρηματοδότηση προέρχεται από το χρηματοδοτικό πρόγραμμα του ΥΠ.ΕΣ ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ, καθώς και από ίδιους πόρους του δήμου μας και η διαδικασία επιλογής αναδόχων διενεργήθηκε από την ΕΕΤΑΑ, με την οποία ο δήμος μας έχει συνάψει προγραμματική σύμβαση.
Σύμφωνα με σχετική ενημέρωση από τις ανάδοχες εταιρείες το αναρροφητικό σάρωθρο και το μικρό πλυστικό θα παραδοθούν στο δήμο μας εντός διμήνου.
Σάββατο, 15 Ιουνίου 2024
«Καθαρή ενέργεια για τα Ευρωπαϊκά νησιά» Ενημερωτική Εκδήλωση στο πλαίσιο συμμετοχής των Ψαρών στην Ευρωπαϊκή πρωτοβουλία

Κλιμάκιο της ΔΕΗ και του Δικτύου Αειφόρων Νήσων (ΔΑΦΝΗ), συνεργατών και εταίρων του δήμου στην Ομάδα Μετάβασης του προγράμματος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής «30 ευρωπαϊκά, ενεργειακά αυτόνομα, νησιά έως το 2030», επισκέφθηκε το νησί μας, το τριήμερο από 12

Τετάρτη, 12 Ιουνίου 2024