Καλείσθε να προσέλθετε στην ΕΚΤΑΚΤΗ δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής
Επιτροπής, που θα διεξαχθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 18η του μηνός Σεπτεμβρίου 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00, για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 Ν. 3852/2010.
Η συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα βάσει των διατάξεων του Ν.3852/2010 αρ.75 παρ.6 διότι:
 ΘΕΜΑ 1 ο Έχει οριστεί ημερομηνία της περαιτέρω συζήτησης ενώπιον του
Μονεμελούς Πρωτοδικείου Χίου των εκδικασθεισών αγωγών οικογένειας
Αρχοντού κατά του Δήμου Ψαρών η 20η Σεπτεμβρίου 2017 και πρέπει άμεσα να
ανατεθεί η πληρεξουσιότητα σε δικηγόρο για την εκπροσώπηση του δήμου στην εν λόγω συζήτηση, σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτ. ιε της παρ.1 του άρθρου 72 του Ν. 3852/2010.
 ΘΕΜΑ 2 ο έχουν προκύψει επείγουσες ανάγκες οι οποίες δεν είχαν προβλεφθεί στον προϋπολογισμό του Δήμου του τρέχοντος έτους και παρίσταται ανάγκη άμεσης δημιουργίας πιστώσεων για την κάλυψη των αναγκών αυτών.