ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησε η υποβολή των αιτήσεων για το Ειδικό Κοινωνικό Μέρισμα 2017 στου κατοίκους των νησιών ως αντιστάθμισμα για την αύξηση του ΦΠΑ από 1/1/2018.

Οι αιτήσεις για την χορήγηση του Ειδικού Κοινωνικού Μερίσματος υποβάλλονται μέσω TAXISNET, χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς στην ίδια ιστοσελίδα και με τον ίδιο τρόπο που υποβλήθηκαν και για το Κοινωνικό Μέρισμα 2017 πατώντας στον σύνδεσμο Ειδικό Κοινωνικό Μέρισμα σε μόνιμους κατοίκους νησιωτικών περιοχών.

Στην ιστοσελίδα του Δήμου έχουν αναρτηθεί τα αναλυτικά κριτήρια για να είναι κανείς δικαιούχος του μερίσματος αυτού.

Για περισσότερες πληροφορίες  μπορείτε να απευθυνθείτε στον φοροτεχνικό σας ή στο  ΚΕΠ και στο τηλ.2274350116.

Πατώντας εδώ μπορείτε να δείτε τα κριτήρια για την χορήγηση του μερίσματος.