Ο Δήμος Ψαρών σας καλεί να συμμετέχετε στην Πανελλαδική εθελοντική δράση Let’s Do it Greece που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Απριλίου. Η συνάντηση όσων επιθυμούν να συμμετέχουν θα γίνει στις 9 π.μ στην Πλατεία Ηρώων. Ο Δήμος έχει προμηθευτεί τον απαραίτητο, για τις δράσεις, εξοπλισμό.

Στην δράση θα συμμετέχει ο Δήμος Ψαρών για καθαρισμό της παραλίας στο Κατσούνι και στη ΔΕΗ, η Αδελφότητα Ψαριανών για καθαρισμό της παραλίας της Αγίας Κυριακής, ο Πολιτιστικός Σύλλογος ΚΑΝΑΡΗΣ θα κάνει δενδροφύτευση - διαμόρφωση ζαρτινιέρων, το Γυμνάσιο – Λύκειο Ψαρών θα κάνει δενδροφύτευση και καθαρισμό της παραλίας Κατσούνι, το Δημοτικό Ψαρών θα καθαρίσει τον αύλειος χώρο του σχολείου, την παιδική χαρά και την παραλία του Κάτω Γιαλού, ο Σύλλογος Αλιέων το Λιμάνι και το Καρνάγιο, το Λιμενικό και η Αστυνομία το Λιμάνι, και τέλος το Φυλάκιο θα αναλάβει το καθαρισμό της παραλίας της Λαζαρέτας και της ΔΕΗ.