Ψαρά 1/7/2019

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Κλιμάκιο του  ιατρικού συλλόγου Χίου, αποτελούμενο από ιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων, είχε τη χαρά να υποδεχθεί ο δήμος μας αλλά και ολόκληρη η τοπική κοινωνία των Ψαρών, το προηγούμενο Σάββατο 29/6 στο νησί μας.

Το εν λόγω κλιμάκιο των ιατρών του συλλόγου, πραγματοποίησε  ιατρικές  εξετάσεις  κυρίως στους κατοίκους μεγαλύτερης ηλικίας, στους χώρους του αγροτικού Ιατρείου, της Δημοτικής βιβλιοθήκης, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του δήμου, όπως επίσης και με επισκέψεις κατ’ οίκον, σε ασθενείς που είχαν κινητικά προβλήματα.

Ο Δήμαρχος Hρωικής Νήσου Ψαρών, ευχαριστεί θερμά, όλα τα μέλη του Ιατρικού Συλλόγου Χίου και ιδιαιτέρως τον πρόεδρό του κ.Ιωάννη Μανάρα, που για ακόμα μια φορά έδειξαν έμπρακτα την αγάπη και το ενδιαφέρον τους για τους κατοίκους του ακριτικού νησιού μας, συμμετέχοντας εθελοντικά στη δράση.

Ευελπιστούμε ότι η πρωτοβουλία αυτή, θα καθιερωθεί και θα υλοποιείται σε τουλάχιστον ετήσια βάση.