ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ένα μεταχειρισμένο αλλά σε άριστη κατάσταση μικρό λεωφορείο 9 θέσεων  διαθέτει πλέον ο Δήμος Ψαρών. Το εν λόγω όχημα μάρκας OPEL VIVARΟ αποτελεί ευγενική χορηγία του Σωματείου «ΦΙΛΟΙ ΚΟΙΝΩΝIΚΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ- ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ».  Η δωρεά πραγματοποιήθηκε ύστερα από αίτημα του Δημάρχου Ψαρών κ. Κώστα Βρατσάνου και τη λήψη σχετικής απόφασης από το Δ.Σ του ανωτέρω σωματείου.

BAN5

Το νέο όχημα θα καλύψει μεταφορικές ανάγκες τόσο του προσωπικού του δήμου όσο και των κατοίκων του νησιού μας και θα αναβαθμίσει τις παρεχόμενες υπηρεσίες στον τομέα αυτό.

BAN3

Ο Δήμαρχος και τα μέλη του Δ.Σ ευχαριστούν θερμά, το Διοικητικό Συμβούλιο  του Σωματείου «ΦΙΛΟΙ ΚΟΙΝΩΝΚΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ- ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ» και ιδιαίτερα την πρόεδρό του κυρία Γιολάντα Βλάχου, η οποία ανταποκρίθηκε άμεσα στο σχετικό αίτημα.

BAN2

Η δωρεά αυτή έρχεται σαν συνέχεια της αδιάλειπτης και πολύπλευρης προσφοράς του εν λόγω σωματείου για είκοσι και πλέον έτη στο ακριτικό νησί μας.