Εκ μέρους του ΔΣ του Δήμου Ψαρών, ευχαριστούμε  θερμά  τα μέλη της Φυσιολατρικής Λέσχης Φίλων Φουσκωτού Σκάφους «ΝΑΥΤΙΛΟΣ» και τους «Γιατρούς του Κόσμου» για  την  κίνηση  αγάπης  και προσφοράς προς το ιστορικό νησί μας. Η πρωτοβουλία  αυτή και η δωρεάν εξέταση δεκάδων συμπολιτών μας, μας συγκίνησε  πραγματικά και μας γέμισε  χαρά  και  δύναμη  να  συνεχίσουμε την προσπάθειά μας για βελτίωση των συνθηκών διαβίωσης των πολιτών στα Ψαρά, υπερπηδώντας όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε στο νησί, όπως συμβαίνει και σε όλα τα μικρά και απομακρυσμένα νησιά της Ελλάδας.

Επίσης, ευχαριστούμε πολύ για την προμήθεια και τον εκσυγχρονισμό του αγροτικού ιατρείου μας με τον ηλεκτροκαρδιογράφο, όπως και για τον ηλεκτρονικό εξοπλισμό, την γραφική ύλη και τα αναλώσιμα τα οποία θα καλύψουν πάγιες ανάγκες του δημαρχείου και των σχολείων των Ψαρών.